dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Her er den kommunale finanslov
Foto: Philip Davali, Ritzau Scanpix

Her er den kommunale finanslov

Væk med omprioriteringsbidraget på kultur, 6,1 mia. kr. til minimumsnormeringer frem mod 2025 og et løft til folkeskolen på 800 mio. kr. i 2023.
3. DEC 2019 0.01

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.