SILKEBORG: Onsdag i sidste uge fjernede byråds-politiker og KV17-kandidat Harry Madsen (DF) tre af sine valgplakater, der var stillet op ved hovedvej A13, oplyser Midtjyllands Avis. Siden besluttede han sig imidlertid for at stille to nye op et andet sted. Ifølge kommunens retningslinjer for opstilling af valgplakater er Harry Madsen for tidligt ude.
Prøv DK Nyt i 14 dage
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.