dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Politi evakuerer borgere ved Middelfart Rådhus

KORT NYT
25. JUN 2021 10.20

MIDDELFART: Politiet evakuerer fredag formiddag beboere i en radius af 100 meter fra Middelfart Rådhus efter et indbrud, og sprængstofeksperter er sendt til stedet. Det oplyser Fyns Politi på Twitter. Alle indfaldsveje til rådhuset et spærret på grund af politiets arbejde. 

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/politi-evakuerer-borgere-ved-middelfart-raadhus

GDPR