dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Millionstøtte skal sikre Idrætsmøde-comeback i 2021

KORT NYT
22. APR 2020 13.47

AALBORG: Idrætsmødet i Aalborg, der debuterede i 2019 med 20.000 deltagere på tre dage, springer over i år på grund af corona, men er nu sikret i tre år fra næste år og frem, oplyser Aalborg Kommune, der er arrangør sammen med de største idrætsorganisationer.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/millionstoette-skal-sikre-idraetsmoede-comeback-i-2021

GDPR