dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Regeringen klar til at rydde op i puljejunglen
Regeringen vil tirsdag med Innovatinsminister Sophie Løhde i spidsen præsentere første del af sammenhængsreformen.
Foto: Liselotte Sabroe, Ritzau Scanpix.

Regeringen klar til at rydde op i puljejunglen

Det drypper med nyt om den såkaldte afbureaukratiseringsreform. dknyt har her samlet de dele af reformen, som ind til videre er offentliggjort i forskellige medier

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.