dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Visit Denmark afviser kritik af kystprojekter
Et af kystprojekterne er Aquapark Møn, der ifølge planerne skal indrettes ved den nedlagte sukkerfabrik i Stege.
Foto: Sukkerfabrikken.

Visit Denmark afviser kritik af kystprojekter

Aktiviteter ved kysterne vil trække turister til Danmark. Ti tilladelser er givet og 15 nye projekter kan være på vej
3. MAR 2016 12.58

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.