dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Kolding energibesparer for 48 mio. kr.

KORT NYT
15. JUL 2020 7.53

KOLDING: LED-lys, sparevandhaner og nye ventilationsanlæg er nogle af de ting, som skal gøre Kolding grønnere, og det er der sat 48 mio. kr. af til over de næste fem år. Det er en forlængelse af kommunens tredje energihandleplan, der blev vedtaget i 2015.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kolding-energibesparer-for-48-mio-kr

GDPR