dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Hernings samarbejde med boligforeninger viser gode takter

KORT NYT
19. MAR 2021 11.50

HERNING: For at forebygge kriminalitet, øge trivsel og tryghed og få flere i beskæftigelse og uddannelse, har Herning Kommune i tre år arbejdet tæt sammen med fire boligforeninger om projektet Plads til forskel. Og på trods af det seneste års coronabegrænsninger viser investeringerne gode takter, siger Karlo Brondbjerg, (K), formand for Forebyggelsesudvalget.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/hernings-samarbejde-med-boligforeninger-viser-gode-takter

GDPR