dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Falsk hjemmehjælper varetægtsfængslet

KORT NYT
14. JAN 2019 5.57

KØGE: En 35-årig kvinde blev lørdag ved Retten i Roskilde varetægtsfængslet som sigtet for at udgive sig for hjemmehjælper og stjæle fra ældre, oplyser Midt- og Vestsjællands Politi.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/falsk-hjemmehjaelper-varetaegtsfaengslet

GDPR