
- Jeg husker, at jeg talte med en kollega i en anden kommune omkring forholdet, og at han opfordrede mig til at sende et sådant brev, siger Gunnar Alnor.
I skrivelsen fremgår det at Institutionerne ikke har fuldmagt til at indgå aftaler om markedsføring, annoncer, registrering i IT-registre og lignende. Indkøbschef Gunnar Alnor skriver, at institutionerne er blevet advarer om virksomheden aggressive markedsføring og at man ikke ønsker flere henvendelser.
(Foto: Rockers)
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.