dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
John Refsgaard under den første afstemning.
Mette Mørk, Ritzau Scanpix

To lokale socialdemokrater må i tredje runde om Vejle-kandidatur

Og i Viborg har udvalgsformand Mette Nielsen (S) ikke tænkt sig at leve op til rollen som skyggekandidat til folketingsvalget
26. JUN 2018 12.42

I Vejle Sydkredsen har MF Karen Klint har meddelt, at hun ikke stiller op igen til folketingsvalg. Og et af de mere interessante forløb i valgoptakten udspiller sig her i sommer, da urafstemningens anden runde blev afsluttet i weekenden.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/to-lokale-socialdemokrater-m-i-tredje-runde-om-vejle-kandidatur

GDPR