dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Ny familie- og forebyggelseschef i Vejle

KORT NYT
26. NOV 2018 9.52

VEJLE: Vejle Kommune har ansat en erfaren dame i stillingen som chef for familie og forebyggelse. Det er 50-årige Anette Ravn Olsen, der de seneste 17 år har arbejdet med børn og unge i Fredericia og Kolding kommuner, oplyser kommunen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/ny-familie-og-forebyggelseschef-i-vejle

GDPR