dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Ledige skal bygge på ny Storstrømsbro

KORT NYT
8. FEB 2018 10.40

VORDINGBORG / GULDBORGSUND: Seks millioner kroner er på vej til Vordingborg og Guldborgsund Kommuner, så 250 ledige kan få de kvalifikationer, der skal til for at arbejde på den nye Storstrømsbro, skriver DR Sjælland. Pengene kommer fra Beskæftigelsesministeriet, hvor minister Troels Lund Poulsen (V) håber, at pengene kommer til at hjælpe mennesker, der har brug for det.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/ledige-skal-bygge-p-ny-storstrmsbro

GDPR