dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Kommentator om topskat: Regeringen vil rydde problem af vejen

Regering skrotter topskat som et stort problem før politisk sæson, mener politisk kommentator Hans Engell
14. AUG 2017 11.36

Regeringen har snedigt opgivet at sænke topskatten for at komme Dansk Folkeparti i møde. Det er kun et af flere problemer, som skal ryddes af vejen for at nå flere resultater i efteråret.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kommentator-om-topskat-regeringen-vil-rydde-problem-af-vejen

GDPR