dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Kampen om borgmesterposten på Fanø genåbnet

Kristine Kaas Krog vil gå efter en bredere konstituering. Men det vil hverken K og SF være med til. Så nu vakler taburetten under hende
30. NOV 2017 6.12

FANØ: Det gik for stærkt på valgnatten. Det meldte Kristine Kaas Krog (Lokallisten), som lige nu står til at blive borgmester på Fanø, ud lige efter valget. Derfor har hun inviteret Miljølisten, Socialdemokratiet og Venstre til forhandlinger, så hun kan sikre sig en bredere konstituering.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kampen-om-borgmesterposten-p-fan-genbnet

GDPR