dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Indenrigsminister: Klogt at udvide åbningstid til at stemme

Knap 71 pct. stemte ved tirsdagens kommunal- og regionsrådsvalg, hvilket nærmer sig forrige valg
23. NOV 2017 11.54

Et lille fald i stemmeprocenten. Sådan ser det ud efter KV17, hvor 70,8 pct. stemte til landets byråd og 70,6 pct. stemte til regionsrådene.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/indenrigsminister-klogt-at-udvide-bningstid-til-at-stemme

GDPR