dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

De Radikale forlader rød blok i Esbjerg

KORT NYT
2. OKT 2018 8.36

ESBJERG: De Radikales byrådsmedlem Anne Marie Geisler Andersen er ikke længere velkommen til S, SF og EL's koordinerende møder før udvalgsmøderne, og hun ønsker heller ikke at deltage, skriver JydskeVestkysten. Den røde blok i byrådet - S-SF-EL-R - har ellers stillet op i valgforbund ved KV09 og KV13. Ved KV17 var også Alternativet med uden at opnå valg.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/de-radikale-forlader-rd-blok-i-esbjerg

GDPR