Det får dog ikke Håndværksrådet, der har været aktiv i kampen mod annoncehajer, til at juble.
- Jeg tror ikke, at det kommer til at betyde alverden. It Support Danmark var hans første virksomhed, men mange af aktiviteterne er for lang tid siden blevet flyttet over i andre selskaber, forklarer jurist ved Håndværksrådet Jeppe Rosenmejer til Erhvervsbladet.
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.