dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Aarhus Havn fremrykker investeringer for to mia. kr.
Foto: Jan Kejser, Aarhus Havn

Aarhus Havn fremrykker investeringer for to mia. kr.

Aarhus Havn benytter den delvise nedlukning af Danmark til at fremrykke investeringer for to mia. kr. og ser heriblandt en mulighed for at få gang i byggeriet af Marselistunnellen.
30. MAR 2020 13.47

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.