- Det er strategisk rigtigt at forene kræfterne indenfor erhverv og turisme, så Lolland-Falster får maksimalt vækstmæssigt udbytte af den kommende Femern Bælt forbindelse. Jeg glæder mig til at lede processen frem til etableringen af den nye organisation, siger Peter Engberg Jensen.
Næste skridt for Business LF bliver ansættelsen af en direktør, hvilket forventes at ske til januar 2011.
cgt
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.