dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Erik Skov P. mødes med krav

Regning på vej efter det kuldsejlede køb af Gundsø Rådhus
KORT NYT
19. JAN 2009 14.18
ROSKILDE: Den tidligere konservative spindoktor og samlever med den konservative politiske ordfører Henriette Kjær trues nu med millionregning fra Roskilde Kommune, skriver Dagbladet Roskilde.

Erik Skov Pedersen købte det tidligere rådhus for 29 millioner i december 2007, men 30. oktober sidste år meddelte erhvervsmanden, at han ingen penge havde til at betale det med. Nu har kommune igen sat rådhuset til salg og meddelt, at han vil få en regning, hvis den endelige pris bliver under de oprindelige 29 mio. kr.


Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/erik-skov-p-moedes-med-krav

GDPR