dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat

Kandidatuddannelse i sygepleje står klar til at modtage ansøgere

Otte kommuner og Dansk Sygeplejeråd står bag en kandidatuddannelse i klinisk sygepleje, som skal uddanne sygeplejerskerne til koordinatorer og afhjælpe lægemangel
19. OKT 2018 14.00

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.