dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Skolebestyrelse beklager sager om vold og krænkelser på Agedrup
Over 100 forældre til børn på Agedrup Skole lidt uden for Odense har udtrykt bekymring over en række hændelser på skolen. Nu reagerer skolebestyrelse. (Arkivfoto).
Foto: Michael Bager/Ritzau Scanpix

Skolebestyrelse beklager sager om vold og krænkelser på Agedrup

På Agedrup Skole tager skolebestyrelsen sag om vold og krænkelser "meget seriøst", lyder det til forældre.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.