dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Fredericia-borgmester: Forlig betyder ikke, at vi er enige
Kommunen har indgået forlig med Annemarie Zacho-Broe, fordi alternativet ville være dyrere, siger borgmesteren.
Foto: Peter Leth-Larsen/Jysk Fynske Medier/Ritzau Scanpix

Fredericia-borgmester: Forlig betyder ikke, at vi er enige

Udsigten til endnu en langstrakt, dyr retssag er årsag til, at kommunen har indgået forlig med Zacho-Broe om bortvisning.
16. NOV 2022 13.25

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.