dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Hjørring stopper samarbejde med busselskab efter razzia
Hjørring Kommune garanterer nu, at Hjørring Turistfart og Citybus ikke får lov at køre med børn igen, før der er styr på sikkerheden med firmaets busser.
Foto: Ritzau Foto.

Hjørring stopper samarbejde med busselskab efter razzia

Hjørring trækker nu i håndbremsen over for det samarbejde, kommunen har haft med Hjørring Turistfart og Citybus om kørsel af skolebørn, efter politirazzia
27. JUL 2017 10.49

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.