dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Medie: 75.490 udlands­danskere har gæld til Skat
Endnu en sort dag for Skat: En ny redegørelse viser, at udenlandsdanskere skylder i alt 61,35 mia. kr. til den danske stat.
Foto: Foto: Philip Davali Polfoto

Medie: 75.490 udlands­danskere har gæld til Skat

Det er ikke kun herhjemme, at Skat har problemer. Skat har svært ved at få krattet penge fra udlandsdanskere

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.