dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Idrætshaller skal have nyt liv
Ti haller får støtte på 150.000 kr. til et projektudviklingsforløb med ekstern arkitektrådgiver og sparring.
Foto: Danmarks Idrætsforbund

Ny pulje:
Idrætshaller skal have nyt liv

Ny kampagne vil hjælpe den klassiske idrætshal på vej med op til ti millioner kroner.
15. APR 2025 8.54

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.