dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Skolestyrken forbedrer den sociale trivsel efter et år
Skoletrivselsprogrammet Skolestyrken kan forbedre den sociale trivsel på grundskolerne på ét år.
Foto: Jacob Carlsen//Mary Fonden

Skolestyrken forbedrer den sociale trivsel efter et år

En evaluering af skoletrivselsprogrammet Skolestyrken viser, at den sociale trivsel på de deltagende skoler forbedres efter et år.
5. FEB 2025 11.25

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.