dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Brønderslev hæver udlejningsloft
Brønderslev placerer sig i den lave ende af statistikken sammenlignet med Frederikshavn, Læsø og Aalborg målt på antal turist-overnatninger. Dette kan et forhøjet udlejningsloft måske afhjælpe.
Foto: Brønderslev Kommune

Brønderslev hæver udlejningsloft

Nu kan alle udleje deres bolig i 100 dage, hvilket kan være positivt for turismen i kommunen.
4. DEC 2024 15.55

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.