dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Moderaterne får påbud af Arbejdstilsynet efter dårligt miljø
Arbejdstilsynet var på besøg hos Moderaterne, som har udenrigsminister Lars Løkke Rasmussen som formand, i september. Nu har partiet fået et påbud.
Foto: Ida Marie Odgaard/Ritzau Scanpix

Moderaterne får påbud af Arbejdstilsynet efter dårligt miljø

Det dårlige arbejdsmiljø, beskrevet i en foreløbig vurdering fra Arbejdstilsynet, fører nu til et egentigt påbud, skriver medie.
17. OKT 2024 13.45

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.