dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Heunicke afkræves bred undersøgelse af forurening i havene
Miljøminister Magnus Heunicke (S) får kritik fra oppositionen, der ikke er tilfreds med hans ageren, når det gælder forurening af havet. (Arkivfoto)
Foto: Emil Nicolai Helms/Ritzau Scanpix

Heunicke afkræves bred undersøgelse af forurening i havene

Samlet opposition er utilfreds med Magnus Heunicke (S), der igen skal i samråd om nødlidende havmiljø.
12. JUN 2024 7.27

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.