dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Pernille Vermund bliver medlem af Liberal Alliance
Alex Vanopslagh og Pernille Vermund ses her under åbningsdebatten i Folketinget i oktober 2023. Nu er de partikolleger i Liberal Alliance.
Foto: Søren Bidstrup/Ritzau Scanpix

Pernille Vermund bliver medlem af Liberal Alliance

Nye Borgerliges-medstifter og tidligere formand Pernille Vermund er nu folketingsmedlem for Liberal Alliance.
18. JAN 2024 5.33

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.