dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat

Sabotage, store udspil og fokus på energi og økonomi

Saboterede gasledninger tæt ved dansk farvand satte denne uge yderligere fokus på landets energikrise, der imødegås med menneskelig energi og opfindsomhed i kommunerne. Ugen gav også regeringsudspil om bureakrati og ti-årsplan for psykiatrien.
30. SEP 2022 11.44

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.